Každý materiál vyžaduje špecifickú starostlivosť a preto sme pre vás pripravili orientačné prehľad ako sa starať o svoje autopoťahy tak aby vám dlho vydržali a vyzerali stále rovnako dobre. Pri každom poťahu v našom e shope je uvedené z akého materiálu je vyrobený.

Niektoré autopoťahy z materiálov ako je koža alebo alcantarou vyžadujú špeciálnu starostlivosť!

Textilné autopoťahy

Čičtění autopoťahov je veľmi jednoduché, väčšinou ich stačí len povysávať alebo vyčistiť jemným katráčkemem alebo valčekom na zbieranie nečistôt. Dajú sa čistiť tiež navlhčenou handričkou alebo prať ale dbajte na to aby potom dobre vyschli než je zase budete používať. Tiež je potrebné dbať aby boli autopoťahy dobre napnuté na sedačke aj po čistení.
Autopoťahy možno prať v práčke alebo ručne pri teplote 30 ° C. Autopoťahy môžu byť tiež čistené ako strojovo jemným detergentom s teplotou do 30 ° C, tak i sprejovým čistením pri použití rovnakej peny, ktorá je používaná na čistenie čalúneného nábytku. Pred praním akéhokoľvek autopoťahu si vždy prečítajte návod od výrobcu alebo skontrolujte symboly na štítku

Kožené autopoťahy

Šetrite vodou
Najskôr poťahy povysávajte a zbavte ich prachu. Ďalej vyčistite všetky špinavé škvrny. Nezabúdajte tiež na nečistoty v záhyboch a švíkoch. Používať môžete akýkoľvek handru spolu so špeciálnymi prípravkami určenými pre čistenie automobilov. Veľmi príjemnými pomocníkmi kefky. Pre umytie poťahov nepoužívajte príliš veľa vody, trvalo by veľmi dlho, než by uschli. Bude vám stačiť navlhčenú handru, ktorým pretrite nastriekaný čistič na kože. Po usušení uterákom môžete aplikovať kondicionér na kožu. Nechajte ho vsiaknuť do kože a potom ju preleštite froté uterákom.
Hlavne opatrne
Pri opísanom spôsobe ošetrovania kože je vhodné používať prípravky špeciálne určené do áut. Jedine tie vám zaručí, že vaše autopoťahy ľahko vyčistíte a zaistíte im dlhú životnosť. Obsahujú látky, ktoré kožu chránia, zjemňujú, zabraňujú jej skorému opotrebovaniu a zlepšujú jej vodeodolnosť. Pri čistení postupujte od zhora nadol. Neopatrným zaobchádzaním môžete kožu ľahko poškriabať, preto dbajte na výber šetrných prostriedkov.

Autopoťahy z alcantarou

Alcantara® je registrovanou ochrannou známkou materiálu novej generácie exkluzívne vyrábaná spoločnosťou Alcantara SpA. Tento elegantný a súčasne praktický materiál kombinuje kvalitu, pružnosť, farebnosť a jemnosť s mimoriadnou odolnosťou a ľahkou údržbou.

Ak chcete zachovať krásu materiálu Alcantara® po dlhú dobu, odporúča sa pravidelné čistenie. Pri čistení by ste mali dbať na to, aby ste materiál netrel príliš silno a tiež sa vyhnite používaniu parného zariadenia! Pre klasické čistenie postačí, aby ste z materiálu Alcantara utreli prach jemnou kefkou, suchou utierkou alebo vysávačom. Pri dôkladnejšom čistení po vysávaní pretrite materiál mierne navlhčenou bavlnenou handričkou alebo hubkou. Vyhnite sa použitie utierok a handier s potlačou, pretože tieto môžu na poťahoch zanechať škvrny od atramentu. Buďte opatrní, aby ste materiál príliš nenavlhčil. Po vyčistení nechajte poťahy dôkladne uschnúť (najlepšie cez noc). Pre navrátenie pôvodného vzhľadu po uschnutí prejdite jemnou kefkou po povrchu materiálu.

Čistenie škvŕn
Na čistenie materiálu Alcantara sa nesmú používať čistiace prostriedky s obsahom chlóru! Ak je to potrebné, je možné materiál Alcantara vyžehliť. Pri žehlení je nutné, aby ste medzi materiál a žehliacu plochu položili čistý biely textil. Teplota žehlenie nesmie byť vyššia ako 110 ° C. Pri suchom čistení nesmie byť použitý čistiaci prostriedok s obsahom trichlóretylénu (priemyselné rozpúšťadlo). Tiež je nutné, aby ste zabránili priamemu kontaktu materiálu s parnými zariadeniami.

 • O vzniknutú škvrnu sa postarajte okamžite (behom pol hodiny). Zmenšite škvrnu z vonkajšej strany dovnútra, aby ste zabránili jej šíreniu.
 • Čistiaci prostriedok nikdy neaplikujte priamo na poťah ale na handričku ktorým poťah čistíte.
 • Pred samotným odstránením škvrny odstráňte pomocou lyžice alebo plastové špachtle čo najviac znečisťujúcich substancie (jogurt, džem atď.). V prípade kvapalných látok použite nepotlačené kuchynské utierky alebo hubku.
 • Použite biely handričku alebo dobre vykrúcanú špongiu na odstránenie škvŕn.
 • Ak používate špongiu, musí byť opláchnutá čistou vodou a dobre vytlačená.

Návod na čistenie škvŕn
Pre čistenie materiál Alcantara je odporúčané použiť príslušné produkty, ktorých zoznam je k dispozícii na webových stránkach www.alcantara.com. Keby uvedené výrobky neboli k dispozícii sa odporúča použitie vody, citrónovej šťavy alebo čistý lieh (liehoviny). Tu je návod ako čistiť základné druhy škvŕn:

 • Ovocné šťavy, džemy, želatína, sirup, kečup: pri čistení použite vlažnú vodu a opláchnite čistou vodou.
 • Krv, vajcia, výkaly a moč: Umyte so studenou vodou. Treba sa vyhnúť horúcej vode, ktorá môže zrážať tieto látky.
 • Likéry, víno, pivo, cola a čaj: Umyte vlažnou vodou. Farebné škvrny by mali byť čistené citrónovou šťavou. Dôkladne opláchnite.
 • Ceruzka, kakao, čokoláda, smotana a čokoládové sladkosti, zmrzlina, horčica: čistite mierne teplou vodou. Opláchnite čistou vodou.
 • Ocot, gél na vlasy, paradajková omáčka, káva s cukrom: čistite s citrónovou šťavou a vlažnou vodou. Opláchnite čistou vodou.
 • Rúž, make-up, riasenka, očné tiene, parfumy, krém na topánky, oleje a tuky všeobecne, škvrny od trávy a fixky všeobecne (i neriešiteľné): Očistiť najprv s etanolom a potom s vodou. Opláchnite. Škvrny od trávy a fixiek sa neľahko odstraňujú, najmä na svetlých poťahoch. Tieto škvrny musia byť okamžite ošetrené, aby sa zabránilo ich zaschnutí.
 • Žuvačka a vosk: Na škvrnu dajte ľad v plastovom vrecku. Stvrdnutú látku odstráňte po častiach. Následne povrch ošetrite liehom.
 • Aj veľmi odolné škvrny možno často vyčistiť opakovaným použitím daného postupu.Darček

Darček

Ku každej objednávke autopoťahov darček zdarma.

Autopoťahy

Autopoťahy

Veľký výber poťahov takmer na všetky automobily!