Každý rok je jasné, že príde zima. Otázkou je len to, či príde aj sneh alebo ľad. A aj keď má naša republika veľa horských oblastí vlani to bolo so snehom zložité. Tento rok nás zaskočila poľadovica nebývalého rozsahu. Mnohí musia vyjsť autom bez ohľadu na zjazdnosť vozoviek. Pre tieto prípady sa iste hodí snehové reťaze.

V zime do hôr len s reťazami

Aj keď v mieste kde bývame nemusí byť žiadny sneh v horách nech to sú Krkonoše, Jeseníky či Šumava tomu bude inak. Snehové reťaze nezaberú v aute skoro žiadne miesto a zaistí vám dojazd až pred chatu či penzión, kde chcete tráviť dovolenku. Navyše ich použitie zvyšuje vašu bezpečnosť práve v extrémnych podmienkach akými bezpochyby sú zasnežené vozovky. Napríklad v Alpách sú niektoré cesty bez snehových reťazí obmedzené dopravnými značkami.

Snehové reťaze - nákup

Rozhodli ste sa kúpiť snehové reťaze? Vedzte že univerzálny reťaze vlastne neexistujú je nutné vybrať podľa rozmerov vášho auta, poťažmo pneumatík. V našej ponuke máme prehľadnú tabuľku. Vybrať možno prakticky z dvoch základných typov behúňov. Typ "X" - krížová stopa a "H". Niektoré autá vyžadujú pre nedostatok priestoru tenšie články reťazí. Oba typy možno použiť ako na snehu tak i na ľade. Pochopiteľne ľad je ľad a tak je treba to brať do úvahy. Na kratších úsekoch môžete ísť tiež bez snehu, bez nebezpečenstva poškodenia reťazí. Odporúčaná rýchlosť s reťazami je 50 km / hod.

Vychytávky na snehové reťaze

  • Ak nemáte skúsenosti s montážou reťazí potom predajcovia dôrazne odporúčajú vyskúšať nasucho. Aj keď sú návody celkom podrobné a mnohí ste šikovníci, môže byť problém.
  • Po nasadení reťazí sa odporúča prejsť cca 30 - 50 metrov a následne vykonať kontrolu utiahnutie, poprípade ešte reťaze dotiahnu. Vyhnete sa prípadnému poškodeniu auta spadnutým reťazou.
  • Po použití iba opláchnuť vodou a osušiť nikdy neolejovát.
  • Pokiaľ má reťaz opotrebované články v určitých situáciách a u niektorých reťazí, môžete reťaz otočiť a používať ďalej. Vždy však dodržujte výrobcom stanovenú minimálnu silu jednotlivých článkov reťaze.
Autopoťahy

Autopoťahy

Veľký výber poťahov takmer na všetky automobily!