Každé obdobie pre motoristov predstavuje špecifickú prípravu svojho auta. Ak nastane jeseň, potom ide o prípravu na zimnú sezónu. Práve zimná sezóna býva najnáročnejších pre všetkých užívateľov áut a ďalších motorových vozidiel prevádzkovaných v tomto období. Na čo nechceme zabudnúť?

Zmesi do chladenia a ostrekovania

Pred chladným obdobím je nevyhnutné skontrolovať hustotu chladiacej kvapaliny, pre tento účel ponúkame ako hustomer chladiacej kvapaliny, tak i Fridex pre prípadné úpravy. Pamätajte, že vozy stojace cez celú noc vonku sú viac v ohrození. V Českých klimatických podmienkach by zmes nemala byť pre také autá menej ako -30 ° C. Ďalšia zmes ktorú treba obmeniť je zmes do ostrekovačov, aj tu je situácia obdobná. Okrem zmesí do ostrekovačov alebo chladenie pripomíname tiež veľmi užitočné pomocníkmi ako sú rozmrazovače zámkov či okien. Veď aby ste v zime mohli vyjsť potrebujete sa do auta vôbec dostať. A pre dobrý výhľad čo najskôr je potrebné rozmraziť všetky okná.

Zimné pneumatiky

Zimné obdobie pochopiteľne znamená aj povinnosť použitia zimných kolies so správnou výškou vzorky. Zimné pneumatiky pre správnu funkciu musí byť z mäkkej zmesi. Staré zimné pneumatiky starobou tvrdnú a stráca svoje dobré vlastnosti. Možno vzorka vášho auta ešte zodpovedá predpisom, ale je nutné zohľadniť bezpečnosť jazdy aj práve po stránke dostatočnej mäkkosti pneumatiky. O správnom tlaku v pneumatikách už nehovoriac.

Ďalšie nevyhnutné doplnky

Medzi ďalšie viac čí menej nevyhnutné veci pre zimnú prevádzku motorových vozidiel patrí tiež škrabky na sneh a ľad, lopata na sneh a pochopiteľne aj snehové reťaze. Pravdepodobne sa tiež bude hodiť nová batéria alebo aspoň nabíjačka batérií, pokiaľ ju ešte nemáte. Všetok sortiment zimnej výbavy a mnoho ďalších nájdete na našich stránkach. Všetko za veľmi zaujímavé ceny.

Darček

Darček

Ku každej objednávke autopoťahov darček zdarma.

Autopoťahy

Autopoťahy

Veľký výber poťahov takmer na všetky automobily!