Pokiaľ hovoríme o zimnej výbave, pre osobné autá, čo je tým myslené? Je jasné, že v Českej republike pôjde predovšetkým o zimné pneumatiky, ktoré sú povinné v určitom ročnom období. Avšak, za zimnú výbavu môžeme považovať podstatne viac doplnkov a potrieb pre vaše auto. Čím však začať?

Nemrznúcej zmesi mráz vás nezaskočí

Nepostrádateľným doplnkom bude iste nemrznúcu zmes do ostrekovačov. A tu je hneď niekoľko otáznikov, ktoré stoja za to osvetliť. Do koľkých stupňov túto kvapalinu vybrať. U garážovaných áut, ktoré nestoja v zime cez noc vonku, môže byť toto číslo o niečo nižšia, než u tých vonku stojacich. A vždy sa dá kúpiť silnejší zmes s tým, že sa môže trochu zriediť na požadovanú teplotu.

Okrem nemrznúcej zmesi potom iste v mrazoch oceníte rozmrazovač, a to nielen zámkov, ale aj okien, rýchle riešenie, bez toho musíte zháňať teplú vodu, ktorá navyše môže spôsobiť prasknutie skla.

Snehové reťaze vyjdete kamkoľvek do hôr

Ďalšie cenné doplnky sú potom aj škrabky na sklo a pre horské podmienky i snehové reťaze a lopata na sneh. S lopatou na sneh, ale slávite úspech aj na zle uprataných parkoviskách, kedy bez nej prakticky jednoducho nevyjdete.

Nabíjačky nielen pre zimné obdobie

Ja osobne považujem za zimnú výbavu i auto-nabíjačku, obzvlášť pre staršie autá, s ktorými jazdíte viac kratších vzdialeností, kedy v priebehu zimy je dobré dva až trikrát dobiť batériu na plnú kapacitu. Aj keď ju pochopiteľne využijete aj v iných ročných obdobiach. Možno vy sami do zimnej výbavy radíte ešte ďalšie doplnky, keď tak nás inšpirujte.

Darček

Darček

Ku každej objednávke autopoťahov darček zdarma.

Autopoťahy

Autopoťahy

Veľký výber poťahov takmer na všetky automobily!